MBP

Mi az MBP? ~ Az MBP, avagy a Magic Birds Program, egy olyan Madár Barát Program, melyben kifejezheted a szárnyas gerincesek iránti tiszteletedet és szeretetedet.

TOVÁBBI RÉSZLETEK...

 
Protect Top 10 - nagytestű madarak


1. Numenius tenuirostris
(Vékonycsőrű póling)
Eszmei értéke: 1 000 000 Ft
Státusz: Kihalófélben levő
Magyarországon fokozottan védett!

2. Falco cherrug
(Kerecsensólyom)
Eszmei értéke: 1 000 000 Ft
Státusz: Végveszélyben levő
Magyarországon fokozottan védett!

3. Branta ruficollis
(Vörösnyakú lúd)
Eszmei értéke: 500 000 Ft
Státusz: Végveszélyben levő!
Magyarországon fokozottan védett!

4. Oxyura leucocephala
(Kékcsőrű réce)
Eszmei értéke: 500 000 Ft
Státusz: Végveszélyben levő
Magyarországon fokozottan védett!

5. Neophron percnopterus
(Dögkeselyű)
Eszmei érték: 100 000 Ft
Státusz: Végveszélyben levő
Magyarországon fokozottan védett!

6. Aquila heliaca
(Parlagi sas)
Eszmei értéke: 1 000 000 Ft
Státusz: Sebezhető
 Magyarországon fokozottan védett!

7. Anser erythropus
(Kis lilik)
Eszmei érték: 1 000 000 Ft
Státusz: Sebezhető
Magyarországon fokozottan védett!

8. Aquila clanga
(Fekete sas)
Eszmei értéke: 500 000 Ft
Státusz: Sebezhető
Magyarországon fokozottan védett!

9. Pelecanus crispus
(Borzas gödény)
Eszmei értéke: 250 000 Ft
Státusz: Sebezhető
Magyarországon fokozottan védett!

10. Otis tarda
(Túzok)
Eszmei értéke: 1 000 000 Ft
Státusz: Mérsékelten veszélyeztetett
Magyarországon fokozottan védett!

 
Protect Top 10 - kistestű madarak

1. Vanellus gregarius vagy Chettusia gregaria
(Lilebíbic)
Eszmei értéke: 250 000 Ft
Státusz: Kihalófélben levő
Magyarországon fokozottan védett!

2. Acrocephalus paludicola
(Csíkosfejű nádiposzáta)
Eszmei értéke: 500 000 Ft
Státusz: Sebezhető
Magyarországon fokozottan védett!

3. Falco naumanni
(Fehérkarmú vércse)
Eszmei értéke: 500 000 Ft
Státusz: Sebezhető
Magyarországon fokozottan védett!

4. Lullula arborea
(Erdei pacsirta)
Eszmei értéke: 50 000 Ft
Státusz: Sebezhető
Magyarországon védett!

5. Coracias garrulus
(Európai szalakóta)
Eszmei értéke: 500 000 Ft
Státusz: Mérsékelten veszélyeztetett
Magyarországon fokozottan védett!

6. Calandrella brachydactyla
(Szikipacsirta)
Eszmei értéke: 250 000 Ft
Státusz: Nem veszélyeztetett
Magyarországon fokozottan védett!

7. Cinclus cinclus
(Vizirigó)
Eszmei értéke: 250 000 Ft
Státusz: Nem veszélyeztetett
Magyarországon fokozottan védett!

8. Emberiza hortulana
(Kerti sármány)
Eszmei értéke: 250 000 Ft
Státusz: Nem veszélyeztetett
Magyarországon fokozottan védett!

9. Luscinia luscinia
(Nagy fülemüle)
Eszmei értéke: 100 000 Ft
Státusz: Nem veszélyeztetett
Magyarországon fokozottan védett!

10. Acrocephalus melanopogon
(Fülemülesitke)
Eszmei értéke: 50 000 Ft
Státusz: Nem veszélyeztetett
Magyarországon fokozottan védett!

 
Magic-Birds - Repülj a Madarak világába...

Egy közel százmillió éves madár igen hosszú lábujjakkal dicsekedett

2019.07.15. 18:15, Fawkes
Forrás: Origo.hu

Egy bizarr, ősi madár fosszilis maradványaira bukkantak egy mianmari borostyánban a paleontológusok, amelynek a középső lábujja jóval hosszabb, mint a lábának az alsó szára.

Első ránézésre nagyon hasonlít egy verébre

A hosszúkás lábujj igencsak hasonlít a lemúrok és a famászó gyíkokéra, és a közel száz éve élt állat szokatlan életmódjára utal, amelyek a dinoszauruszok mellett éltek. A kutatók szerint ők lehettek az egyik legkorábbi madarak a Földön.

https://cdn.nwmgroups.hu/s/img/i/1410/20141014mezei-vereb.jpg?w=644&h=525

Itt van ez a kis méretű, 99 millió éves madár a borostyánban megőrizve, amely jól mutatja a lábak morfológiáját, ám ez ellentétben áll a korábbi ismerteinkkel - mondta Jingmai O'Connor, a Kínai Tudományos Akadémia gerinces paleontológusa és a Current Biology tudományos folyóiratban publikált tanulmány társszerzője. – Bár az állat nagyon hasonlít egy verébre, mégis annyira különleges, hogy új fajnak nyilvánítottuk: az Elektorornis chenguangi nevet kapta, amely annyit jelent, „borostyán madár", utalva arra, hogy ez az első madár, amit a borostyán őrzött meg az utókor számára.

Egyedülálló fajt képviselhet

A madárnak négy lábujja van, és harmadik 20 százalékkal hosszabb, mint a lábának az alsó szára, miközben 41 százalékkal hosszabb, mint a második lábujja.

A kutatók összehasonlították más fajokkal, amelyek szintén aránytalanul hosszú lábujjal rendelkeznek és ez alapján úgy vélik, hogy az Elektorornis chenguangi hozzájuk hasonlóan a rovarokat húzza ki a fatörzsekből a „speciális eszközével".

A madár az ideje nagy részét nagy valószínűséggel a fákon töltötte és a hosszú lábujjai segíthettek neki a kapaszkodásban is.

https://cdn.nwmgroups.hu/s/img/i/1907/20190715elektorornis-chenguangi.jpg?w=644&h=386
Az Elektorornis chenguangi rekonstrukciós rajza

A szokatlanul hosszú lábujjak mellett a madár feltűnő fogakkal és karmokkal rendelkezett – magyarázta Jingmai O'Connor. – Mangrove erdőben élt a tenger mellett, a területet százmillió éve benépesítő gyíkok, kígyók és békák mellett.

A mianmari Hukawng-völgyből származó borostyánban felfedezett madár lábáról eredetileg úgy gondolták, hogy az talán inkább egy gyíkhoz tartozhat, ám az O'Connor csapata gyorsan azonosította az eredetét. Ehhez CT-szkennelést és háromdimenziós rekonstrukciót készítettek, majd a kapott modellt összehasonlították 20 másik, mára kihalt madárfajjal és 62 jelenleg is élővel.

Így tudták beazonosítani az állat egyedülálló formáját.

Most abban reménykednek, hogy a borostyán felszínén található tollakban fehérjéket és pigmenteket tanulmányozva jobban meg tudják érteni, hogyan tudott a madár alkalmazkodni a 99 millió évvel ezelőtti környezethez.

Még nincs hozzászólás.
 
Oldal infók

Cím: Magic-Birds
Host: GPortal
Admin: Fawkes
Téma: madarak
Nyitás: 2011.05.11.
Szünet: -
Zárás: -
Elérhetőségem: itt az oldalon a chatben, illetve másik oldalaimon

 
Birds World

1. Főoldal
A legfrissebb hírek és cikkek a madarak világából

2. Madarak osztálya
Mindent amit tudni lehet a madarakról általában

3. Fawkes madarai
Akik már megfordultak nálam - hasznos tippek a madárnevelésről

4. Magyarország madarai
Országung legismertebb madarai

5. Európa madarai
Földrészünk legelterjedtebb szárnyasai

6. Más kontinensek madarai
A világ más helyein élő madarai

7. Best of Madár
Érdekességek a madarak világából

 
Másik oldalaim



 
Csőrök

Elite szektor: Ha szeretnél kikerülni az elite részlegbe, csak jelentkezz a chatben. Többnyire teljesen biztos, hogy elfogadom az igénylést, de ritka kivételek mindig akadhatnak (pl. valamiért elkerülte a figyelmemet a csere igénylés, vagy mert teltház van stb.). A cserét akkor is elfogadom, ha Te nem képpel teszel ki, mert teszem azt nem képes az elite részleged.

Szabályok:
- Ha kiteszel, kiteszlek, de természetesen türelmes vagyok, viszonzásképpen ugyanezt elvárom! (Egyetemista révén nem sok időm van ezzel foglalkozni. Megértéseteket köszönöm!)
- Kitehetsz képpel vagy linkkel, mindegy, csak ha már elite, akkor az legyen elérhető mindenki számára.
- Ritka esetek előfordulhatnak, hogy visszautasítom az igénylést, de 99%, hogy ez nem fog bekövetkezni.
- Korlátolt számú hely van! Ha tele vagyok, akkor nem fogadok el cserét, viszont ha felszabadul egy hely, érdemes újra megpróbálnod (illetve ha épp emlékszem rád, lehet én magam kereslek fel).

18/15 foglalt.

Képre vár: kutya-tanya.gp, he-life-blog.gp, szulejman-sorozat.gp,

 
Tollak

Top szektor: Jelizz a chatben! Százszázalék, hogy kikerülsz, semmilyen esetben nem utasítalak vissza.

Szabályok:
- ugyanazok, mint a fentebb láthatók

¤01¤ basset-site.lapunk
¤02¤ never.gp
¤03¤ lemoncode.eoldal
¤04¤ ragcsalosagok.gp
¤05¤ dream-paw.gp
¤06¤ vanivivioldala.gp
¤07¤ rainbowworld.gp
¤08¤ barbee367.mlapja
¤09¤ kutya-tanya.gp
¤10¤ pattinson-source.gp
¤11¤ coolworld.wen9
¤12¤ linusims.turbocsiga
¤13¤ foryoulive.gp
¤14¤ my-animals-blog.gp
¤15¤ telenovella-teresa.gp

 
Csicseregj!

Chat szabályok:
- itt kérj cserét!
- csak kultúráltan beszélj!
- ne írj más nevében!
- hírdethetsz is, de mérsékelten!

 
Hányan repültetek ide?
Indulás: 2011-04-01
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Egy jobb GPért!

 

Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros